Постинг
03.06 13:53 -
ЗАЛЕЗ НАД СОФИЯ
Високо над сивия свод на града
планината издигаше своята стряха.
Изпратен от слънцето, в нежна мъгла,
пълзеше по белите камъни мрака.
Потапяше бавно лицата на сенките.
И издължени, с хлътнали бузи,
дълго се взираха те изумрудени.
Вън светлините се бяха изгубили.
Запада с облачнорозови къдри
пак се отдръпна.
С мургави зъби
спусна след него ръце тъмнината.
Следващ постинг
Предишен постинг
Представих си картината, сякаш съм била на мястото ,до автора.
Особено ме впечатли "Запада с облачнорозови къдри"!
Все така вдъхновен бъди, Поете!
цитирайОсобено ме впечатли "Запада с облачнорозови къдри"!
Все така вдъхновен бъди, Поете!
zemja написа:
- Нарисувано с думи!
Представих си картината, сякаш съм била на мястото ,до автора.
Особено ме впечатли "Запада с облачнорозови къдри"!
Все така вдъхновен бъди, Поете!
Представих си картината, сякаш съм била на мястото ,до автора.
Особено ме впечатли "Запада с облачнорозови къдри"!
Все така вдъхновен бъди, Поете!
на прииждащия мрак.
Възхитително.
цитирайВъзхитително.
rosiela написа:
Страхотна одухотвореност
на прииждащия мрак.
Възхитително.
на прииждащия мрак.
Възхитително.
ВЪВ ФЕЙСА.
цитирайБлагодаря ти!
цитирайТърсене

