Постинг
31.05 20:56 -
ПОД КУПОЛА НА НЕОБЯТНОТО
Огромно беше ехото, глушеше даже тътена
от метеори падащи след моето несбъдване.
Помислих си за миг, че идва най-всеобщото.
В пропадналия вик вдън ладия на лошото.
Поисках да прегърна жената най-любима,
която ме предпазваше от идващата зима.
Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.
Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.
И колко ми остава аз сам и не разбирах.
Усещах, че отдръпната вселената умира.
Далечните галактики ми бяха безразлични
и звездното небе нахлуващо с безличното.
Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,
щастлив, че само сянката ще може да ме има.
Поисках да прегърна жената най-любима,
която ме предпазваше от идващата зима.
Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.
Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.
И колко ми остава аз сам и не разбирах.
Усещах, че отдръпната вселената умира.
Далечните галактики ми бяха безразлични
и звездното небе нахлуващо с безличното.
Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,
щастлив, че само сянката ще може да ме има.
цитирайкоято ме предпазваше от идващата зима.
Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.
Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.
И колко ми остава аз сам и не разбирах.
Усещах, че отдръпната вселената умира.
Далечните галактики ми бяха безразлични
и звездното небе нахлуващо с безличното.
Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,
щастлив, че само сянката ще може да ме има.
rosiela написа:
Разтърсващо. Особено, ако е било истина.
Поисках да прегърна жената най-любима,
която ме предпазваше от идващата зима.
Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.
Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.
И колко ми остава аз сам и не разбирах.
Усещах, че отдръпната вселената умира.
Далечните галактики ми бяха безразлични
и звездното небе нахлуващо с безличното.
Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,
щастлив, че само сянката ще може да ме има.
Поисках да прегърна жената най-любима,
която ме предпазваше от идващата зима.
Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.
Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.
И колко ми остава аз сам и не разбирах.
Усещах, че отдръпната вселената умира.
Далечните галактики ми бяха безразлични
и звездното небе нахлуващо с безличното.
Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,
щастлив, че само сянката ще може да ме има.
Съзнанието, че си преминал несбъднат през живота ,те следва като незаглъхващо ехо след теб.
Дори любовта не се е отзовала на твоя вик за помощ.
Сякаш вселената се отдръпва, а небето е приют на безличното...
И в тази безнадеждност единствен смисъл ти дава твоята сянка:
"щастлив, че само сянката ще може да ме има"!
Защото сянка хвърлят изправените, а не падналите дървета...
Финалът придава оптимистично звучене на творбата.
Честит и успешен м. Юни!
цитирайДори любовта не се е отзовала на твоя вик за помощ.
Сякаш вселената се отдръпва, а небето е приют на безличното...
И в тази безнадеждност единствен смисъл ти дава твоята сянка:
"щастлив, че само сянката ще може да ме има"!
Защото сянка хвърлят изправените, а не падналите дървета...
Финалът придава оптимистично звучене на творбата.
Честит и успешен м. Юни!
4.
missana -
Благодаря ти за този проникновен коментар, Земя! Права си, че този поетичен текст
02.06 14:24
02.06 14:24
zemja написа:
Като изповед!
Съзнанието, че си преминал несбъднат през живота ,те следва като незаглъхващо ехо след теб.
Дори любовта не се е отзовала на твоя вик за помощ.
Сякаш вселената се отдръпва, а небето е приют на безличното...
И в тази безнадеждност единствен смисъл ти дава твоята сянка:
"щастлив, че само сянката ще може да ме има"!
Защото сянка хвърлят изправените, а не падналите дървета...
Финалът придава оптимистично звучене на творбата.
Честит и успешен м. Юни!
Съзнанието, че си преминал несбъднат през живота ,те следва като незаглъхващо ехо след теб.
Дори любовта не се е отзовала на твоя вик за помощ.
Сякаш вселената се отдръпва, а небето е приют на безличното...
И в тази безнадеждност единствен смисъл ти дава твоята сянка:
"щастлив, че само сянката ще може да ме има"!
Защото сянка хвърлят изправените, а не падналите дървета...
Финалът придава оптимистично звучене на творбата.
Честит и успешен м. Юни!
може да се разглежда и в оптимистична канава.
Търсене

