Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.05 20:56 - ПОД КУПОЛА НА НЕОБЯТНОТО
Автор: missana Категория: Поезия   
Прочетен: 1408 Коментари: 4 Гласове:
3


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

Огромно беше ехото, глушеше даже тътена

от метеори падащи след моето несбъдване.

Помислих си за миг, че идва най-всеобщото.

В пропадналия вик вдън ладия на лошото.

Поисках да прегърна жената най-любима,

която ме предпазваше от идващата зима.

Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.

Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.

И колко ми остава аз сам и не разбирах.

Усещах, че отдръпната вселената умира.

Далечните галактики ми бяха безразлични

и звездното небе нахлуващо с безличното.

Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,

щастлив, че само сянката ще може да ме има.





Гласувай:
3



Следващ постинг
Предишен постинг

1. rosiela - Разтърсващо. Особено, ако е било истина.
01.06 20:33
Поисках да прегърна жената най-любима,

която ме предпазваше от идващата зима.

Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.

Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.

И колко ми остава аз сам и не разбирах.

Усещах, че отдръпната вселената умира.

Далечните галактики ми бяха безразлични

и звездното небе нахлуващо с безличното.

Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,

щастлив, че само сянката ще може да ме има.
цитирай
2. missana - Сърдечно ти благодаря, Роси!
01.06 21:49
rosiela написа:
Разтърсващо. Особено, ако е било истина.


Поисках да прегърна жената най-любима,

която ме предпазваше от идващата зима.

Но тя се дръпна бързо, отвърната от мене.

Съзрях я в ъгъл тъмен на бъдещото време.

И колко ми остава аз сам и не разбирах.

Усещах, че отдръпната вселената умира.

Далечните галактики ми бяха безразлични

и звездното небе нахлуващо с безличното.

Разбрах, че съм в предверие на тихото безимие,

щастлив, че само сянката ще може да ме има.

цитирай
3. zemja - Като изповед!
02.06 02:45
Съзнанието, че си преминал несбъднат през живота ,те следва като незаглъхващо ехо след теб.
Дори любовта не се е отзовала на твоя вик за помощ.
Сякаш вселената се отдръпва, а небето е приют на безличното...
И в тази безнадеждност единствен смисъл ти дава твоята сянка:
"щастлив, че само сянката ще може да ме има"!
Защото сянка хвърлят изправените, а не падналите дървета...
Финалът придава оптимистично звучене на творбата.
Честит и успешен м. Юни!







цитирай
4. missana - Благодаря ти за този проникновен коментар, Земя! Права си, че този поетичен текст
02.06 14:24
zemja написа:
Като изповед!
Съзнанието, че си преминал несбъднат през живота ,те следва като незаглъхващо ехо след теб.
Дори любовта не се е отзовала на твоя вик за помощ.
Сякаш вселената се отдръпва, а небето е приют на безличното...
И в тази безнадеждност единствен смисъл ти дава твоята сянка:
"щастлив, че само сянката ще може да ме има"!
Защото сянка хвърлят изправените, а не падналите дървета...
Финалът придава оптимистично звучене на творбата.
Честит и успешен м. Юни!









може да се разглежда и в оптимистична канава.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: missana
Категория: Поезия
Прочетен: 6662960
Постинги: 3636
Коментари: 23380
Гласове: 3652
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930