Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
19.05 06:57 - ОБЕТ
Автор: missana Категория: Поезия   
Прочетен: 656 Коментари: 16 Гласове:
3

Последна промяна: 19.05 15:27

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

Не си понятен за тълпите.
Това те радва, но и натъжава.
Живее Моцарт в общество на глухи.
Лишен от слух,
Бетховен чува музиката
най-добре от всички...!
Животът е безумна теорема,
която Бог единствен формулира.
Във клетката на доказателството сврени,
измамените, че живеят, ще умират.
Километражни камъни са дните.
Отдавна спря да ги броиш,
дори в надеждите.
Под шлем от тъмно бъдеще
пристъпваш
сред джунглата на Неизвестното.
Цветът на черното те мами
в огромен пентаграм затворен.
Студените диагонали
са твоя дом
от неизбродни спомени...
В додекаедъра вселената умира.
Но стилизираната чакра ще живее.
В кръвта на всичко живо ще пулсира.
И ти отново ще си древен Рицар,
издигнал меча си над световете.
По плочи от галактики достигащ
Двореца на безсмъртните поети.





Гласувай:
3



Следващ постинг
Предишен постинг

1. vencivaleri1951 - Във Висшата партийна Школа/после АОНСУ/ канят Лилиев-тогава директор на Народния
19.05 10:43
Задават му въпроса защо не пише стихове вече. Върви приказката , че не го правите
защото се сменил режима
Засмял се -то аз мойто съм го написал -Казвах си време много , мога да пиша колко душа ми иска Имах си любов , писах за нея Имах си дърво, писах за него Любовта остаря, дървото също...Сега в театъра за кого да пиша-всяка заслужава любовен стих,
за коя да напиша-ще се скарат, ще отидат и репетиции и представления Пък сега и колективно време При вас ми е второ говорене днес
А после сериозно...Не знам как другите, но аз когато ми е "пълно" не мога да пиша -взимам и се радвам Нямам години да губя за самотни нощи , нямам тъга за римите...Пълно ми е и се радвам
цитирай
2. missana - Към №1: Благодаря, Венци! Явно Лилиев се е бил изчерпал.
19.05 15:45
Той е повърхностен като поет. Няма философия, нито дълбочина. Но някои от стиховете му са приятни. Важното е, че е влязъл в читанките.
цитирай
3. zemja - С меч над световете!
20.05 05:16
Навярно това е начинът непонятният за тълпите да стигне до
"Двореца на безсмъртните поети“.
Преживял си го, Мисана!
цитирай
4. rosiela - ЖЕСТОКО ТОЧЕН!
20.05 17:38
ГЕНИАЛНИТЕ СА НЕПОНЯТНИ ЗА ТЪЛПИТЕ ПРОСТИ.
цитирай
5. missana - Благодаря ти за проникновения коментар, Земя! Дълбоко съм трогнат.
20.05 18:00
zemja написа:
С меч над световете!
Навярно това е начинът непонятният за тълпите да стигне до
"Двореца на безсмъртните поети“.
Преживял си го, Мисана!

цитирай
6. missana - Сърдечно ти благодаря, Роси!
20.05 18:00
rosiela написа:
ЖЕСТОКО ТОЧЕН!
ГЕНИАЛНИТЕ СА НЕПОНЯТНИ ЗА ТЪЛПИТЕ ПРОСТИ.

цитирай
7. radostinalassa - Добре...
20.05 19:58
А ако мога да попитам, без да ме етикетират, кога ще пуснеш и математичен или пол. пост?
цитирай
8. missana - Благодаря ти, че ми напомни, Радостина. Ще пусна скоро!
20.05 21:39
radostinalassa написа:
Добре...
А ако мога да попитам, без да ме етикетират, кога ще пуснеш и математичен или пол. пост?

цитирай
9. radostinalassa - В твоя блог могат да коментират...
21.05 20:02
и либерасти и нелиберасти без да ги обиждат, макар и с малки изключения.
цитирай
10. radostinalassa - Какво мислиш за Бутейко?...
21.05 20:28
Харесваш ли постовете ми за него?
цитирай
11. missana - Благодаря ти за обективността, Радостина!
21.05 21:35
radostinalassa написа:
В твоя блог могат да коментират...
и либерасти и нелиберасти без да ги обиждат, макар и с малки изключения.

цитирай
12. missana - Поздравявам те за тези постове, Радостина!
21.05 21:39
radostinalassa Какво мислиш за Бутейко?...
написа:
Харесваш ли постовете ми за него?


Жена ми работи за издателство "Хомофутурус" като редактор. Преди доста години тя редактира книга за дишането на Бутейко - плитко дишане. Според мен то има връзка с "тала-юкта" - едно от коронните дишания в йога.
цитирай
13. radostinalassa - Имат ли нещо общо?...
22.05 15:33
https://www/shorts/AqSKXxK-CjM

https://www.com/shorts/1rzUwmKdHkU
цитирай
14. missana - Горният линк не ми се отваря!
22.05 20:35
radostinalassa написа:
Имат ли нещо общо?...
https://www/shorts/AqSKXxK-CjM

https://www/shorts/1rzUwmKdHkU

цитирай
15. radostinalassa - И на мене...
22.05 20:44
И двата са дефектни.
цитирай
16. missana - Жалко!
23.05 18:25
radostinalassa написа:
И на мене...
И двата са дефектни.

цитирай
Търсене

За този блог
Автор: missana
Категория: Поезия
Прочетен: 6663007
Постинги: 3636
Коментари: 23380
Гласове: 3652
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930