Постинг
14.05 19:33 -
СТЕНАТА
В полето на мечтите никне време
и с плевелите бързо избуява.
Издига се нагоре като Хребет. -
Стена с цвета на вечната забрава.
Стена на скръб и сълзи нечовешки.
Стена на вкопчените в нея катерачи. -
Пълзящи милиарди буболечки
преди да падне сянката на Здрача.
Навярно така изглеждат хората по Земята – буболечки, пълзящи към своите мечти
по стръмната скала на скръб и сълзи.
Метафоричен стил и зашеметяваща образност спират дъха ми, Мисана.
Поздравления!
цитирайпо стръмната скала на скръб и сълзи.
Метафоричен стил и зашеметяваща образност спират дъха ми, Мисана.
Поздравления!
Разтърсва.
цитирайzemja написа:
С поглед от високо!
Навярно така изглеждат хората по Земята – буболечки, пълзящи към своите мечти
по стръмната скала на скръб и сълзи.
Метафоричен стил и зашеметяваща образност спират дъха ми, Мисана.
Поздравления!
Навярно така изглеждат хората по Земята – буболечки, пълзящи към своите мечти
по стръмната скала на скръб и сълзи.
Метафоричен стил и зашеметяваща образност спират дъха ми, Мисана.
Поздравления!
Наистина точно това е посланието на стиха - нищожните буболечки-хора, които се суетят и си въобразяват, че са нещо, докато не ги прегази валяка на здрача. Но това прегазване е наложително. То е позитивно действие на несъизмерима с тях сила, която очиства природата от тяхното нищожество и непотребност.
rosiela написа:
Браво.
Разтърсва.
Разтърсва.
Търсене

